
Eseménynaptár
2019. március 6 - 7.
ESDN workshop, Budgeting for SDGs, Koppenhága
2019. február 14.
A nemzetközi fejlesztés-finanszírozás kihívásai a fenntartható fejlődési célok tükrében, Műhely találkozó
2019. január 30.
Fenntartható Okos Város Munkacsoport ülés
2019. január 29.
FRDO/EEAC workshop, Sustainable Finance, Brüsszel
Hírek
Az Európai Bizottság elindította az első Európai Fenntarthatósági Díjat!
Az Európai Bizottság elindította az első európai fenntarthatósági díjat azon európai emberek,vállalkozások és szervezetek erőfeszítéseinek és kreativitásának elismerésére, akik az ENSZ Fenntartható Fejlesztési Céljainak elérése érdekében dolgoznak.
A pályázatokat 2018. szeptember 14-ig lehet benyújtani a következő weboldalon keresztül.
A fenntartható fejlődéshez elengedhetetlen az emberi erőforrás: megvalósulásához szükség van megfelelő létszámban és jó egészségi állapotban elő emberekre, tudásukkal, képességeikkel együtt. Az ember immár a közgazdasági mérések szerint is a nemzet legfontosabb erőforrásává vált.
A természeti erőforrások megfelelő mennyisége és minőségi állapota elengedhetetlen. A természeti erőforrások által nyújtott ökoszisztéma-szolgáltatások a természetes es az ember által módosított ökoszisztémák által a társadalom számára biztosított közvetett és közvetlen hasznokat jelentik. Ilyen hasznok a termeléssel összefüggő szolgáltatások (pl. élelem), a természeti körfolyamatokkal kapcsolatos szabályozó szolgáltatások (pl. klimaszabályozas), a támogató szolgáltatások (pl. tápanyag-körforgás), és a kulturális szolgáltatások (pl. pihenés-feltöltődés).
A gazdasági erőforrások jelentik az alapot az adott társadalom anyagi gyarapodásához. A termelőeszközök technikai színvonala, az infrastruktúra minősége, a befektetési-hitelezési intézmények megbízhatósága nemcsak az előállított javak érteket határozzak meg, de a termelés-fogyasztás során igénybe vett természeti tőke nagyságára is hátassal vannak. Az emberi erőforrások hasznosítása és kiteljesedése szinten elképzelhetetlen gazdasági erőforrások nélkül.
A nemzet társadalmi erőforrásait az erkölcsi normák és értékek, az egyének közötti kapcsolatok és a bizalom, valamint az egyének alkotta szerveződések, intézmények, továbbá a kulturális tevékenységek és a kulturális örökség alkotják. A közös történelem, a hagyományok, valamint az ezek továbbadásáért és a társadalom többi tagjáért, továbbá a jövő nemzedékekért érzett felelősség összetartó erőt képvisel, és alkalmakat teremt az együttműködésre, a nemzeti összetartozás érzésének megélésére.