Hírek

A Nemzeti Fenntartható Fejlődési Tanács 2016. november 30-án megtartotta ez évi utolsó ülését a Parlament Gobelin Termében.

Az ülésen elsőként Kovács Ádám Zoltán nemzetközi együttműködésért felelős helyettes államtitkár és Valkó Gábor, a KSH osztályvezetője számolt be az ENSZ Fenntartható Fejlődési Céljairól szóló ’Agenda 2030’ programjának hazai végrehajtásának feladatairól és intézményrendszeréről.


A kihelyezett munkacsoport-ülést megelőző napon, 2016. október 4-én, a Tanácstagok és szakértők egy csoportja, hazai jó gyakorlatokat tekintett meg Halmaj és Hernádszentandrás településeken. A többszörösen is nehéz helyzetben lévő Észak –Magyarországi régió települései jó példát jelentenek fenntarthatóság, a helyi erőforrásokra és tudásra épülő fejlődésre.

Első találkozóját tartotta a Nemzeti Fenntartható Fejlődési Tanács Teremtésvédelmi Műhelye, mintegy negyven résztvevővel. A Karsay Eszter és Berán Ferenc kezdeményezésére alakult műhely az NFFT tagokon kívül szakértőket hívott meg közös gondolkodásra.

A Budapesti Víz Világtalálkozó 2016 Tárcaközi Bizottsága szeptember 13.-án tartotta harmadik ülését. Az ülések állandó résztvevője a Nemzeti Fenntartható Fejlődési Tanács Titkársága.

A Budapesti Víz Világtalálkozó 2016 azt kívánja elősegíteni, hogy újabb XXI. századi konfliktusok és globális kockázatok helyett a víz az együttműködés, a béke és a fejlődés forrása legyen a világ minden fenntartható fejlődésben érdekelt országa számára. Ennek érdekében az esemény résztvevői a „Budapesti Nyilatkozat 2016” megvitatásával és elfogadásával teszik le megoldási javaslataikat a releváns nemzetközi fórumok számára. A Nyilatkozat tervezetét az ún. „szövegező csoport” állítja össze, amely már 2016 júliusában megkezdi munkáját. A dokumentum elfogadására 2016. november 30-án, a Víz Világtalálkozó záró plenáris ülését megelőzően kerül sor.


A fenntartható fejlődés felé való átmenet nemzeti koncepcióját jelentő Nemzeti Fenntartható Fejlődési Keretstratégiát (NFFS) 2013. március 25.-én fogadta el az Országgyűlés.

Az NFFS célja, hogy politikai-szakpolitikai cél- eszköz-rendszerével hosszútávon segítse a négy nemzeti erőforrás (emberi, társadalmi, környezeti és gazdasági) fenntartható pályára állítását.

A megvalósulási folyamat nyomon követéseként kétévente előrehaladási jelentés készül: mely területen, milyen irányú változás történt a fenntarthatósági célok megvalósulása érdekében. Az első előrehaladási jelentés vizsgált időtávja a Keretstratégia 2013. márciusi elfogadásától 2014. december 31-ig tart.


EHJ!



sdg wellbeing


hirek videó