Hírek - NFFT
Az év végén a kormány 312,5 milliárd forintnyi forrásról hozott határozatot, amely a célja a Balaton átfogó fejlesztése. Ebből 288 milliárd forintot a 2014-2020-as uniós ciklus terhére kíván elkölteni a kormány. A forrásszerkezet eloszlása jellemezően 15-85%, így akár 245 milliárd uniós pénzből fejlődhet a magyar tenger. A 2015. év utolsó NFFT ülés vendége volt Dr. Molnár Gábor, a Balatoni Integrációs Közhasznú Nonprofit Kft. ügyvezető igazgatója, aki a Balaton Kiemelt Térség fejlesztési céljairól és lehetőségeiről tájékoztatta a résztvevőket.
Ez évi utolsó plenáris ülését tartja 2015. december 3-án a Nemzeti Fenntartható Fejlődési Tanács.
Az ülésen Báldi András (MTA ÖK főigazgató és volt IPBES MEP tag) és Pataki György (BCE és IPBES MEP tag) nyújt majd tájékoztatást a biodiverzitás-csökkenéssel és az ökoszisztéma-szolgáltatások elvesztésével szembeni nemzetközi és hazai intézkedések szükségességéről, valamint beszámolnak az ENSZ IPBES (Intergovernmental Science-Policy Platform on Biodiversity and Ecosystem Services) folyamatáról.
2015. október 2-án ez évi harmadik plenáris ülését tartja a Nemzeti Fenntartható Fejlődési Tanács.
Az ülésen a tanácstagok megvitatják a 2013-ban megújított Nemzeti Fenntartható Fejlődési Keretstratégia (NFFS) megvalósulásának állását, az ezt vizsgáló első előrehaladási jelentés tervezetét. Előrehaladási jelentést kétévente kell készíteni, a mostani a 2013-2014-es időszak fejleményeit mutatja be. A jelentés indikátorok és szakértői értékelés segítségével írja le, hogy nemzeti erőforrásaink mennyisége, minősége milyen irányban változott, a magyar társadalom mennyire haladt előre az NFFS-ben meghatározott fenntarthatósági átmenetben.
2015. március 5-én, csütörtökön 10 órai kezdettel az Országgyűlés épületének Delegációs termében tartja idei első ülését a Tanács.
A tanácstagok először megvitatják az NFFT éves munkatervét és költségvetését, majd a Tanács állandó és ideiglenes munkabizottságainak megújításáról döntenek. Napirenden szerepel még a jövő nemzedékek szószólója kezdeményezésének bemutatása, a tervezett program “Fák Nemzetünk Jövő Generációiért” címmel a fenntarthatóság számos elemét (természeti erőforrások gyarapítása, demográfia, társadalmi kohézió, nemzettudat) ötvözi és állítja a figyelem középpontjába.
A Tanács tagjai részletesen tárgyalják majd az Európai Unió és az Amerikai Egyesült Államok között megkötni tervezett szabadkereskedelmi és befektetési partnerségről szóló egyezmény fenntarthatósági vonatkozásait.