Hírek

A Nemzeti SDG Tanácsadó Testületeinek Globális Fóruma (Global Forum for National SDG Advisory Bodies) 2020. február 17. és 20. között tartja alakuló ülését Bogotában. A több mint 60 ország részvételével zajló fórumhoz az NFFT is csatlakozott.

A kezdeményezést a német és a finn kormány indította el az ENSZ fenntartható fejlődésről szóló New York-i csúcstalálkozóján 2019. szeptemberében. A Globális Fórum egy olyan hálózat, mely célja a fenntartható fejlődésre irányuló helyi és nemzeti szintű fellépés felgyorsítása a fenntarthatósági tanácsok és a döntéshozók közötti együttműködés révén, a nemzeti fenntartható fejlődési politikák megfelelő kidolgozásához szükséges közös tudásanyag létrehozásának támogatásával.


Az EEAC Hálózat (The European Environment and Sustainable Development Advisory Councils) 2020. február 13-án, csütörtökön egy napos workshopot tart Brüsszelben a decemberben bemutatott Európai Zöld Megállapodásról (European Green Deal). A programon részt vesz az NFFT titkára és az EEAC munkacsoportjának társelnöke, Bartus Gábor.
A workshopon az Európai Zöld Megállapodás lehetőségeiről és várható következményeiről is szó lesz nemcsak európai, hanem nemzeti és helyi szinten is.


A Nemzeti Fenntartható Fejlődési Tanács a délelőtti Tanácsülésén az első napirendi pontban szavazott a Keretstratégia harmadik, a 2017-2018-as évekre vonatkozó Előrehaladási Jelentéséről. Az Előrehaladási Jelentés részletes vitájára, a módosító javaslatokról való döntésre a Szakmai Egyeztető Munkabizottság 2019. november 20-i ülésén került sor. 3. Előrehaladási Jelentés (2017-2018) 2.számú melléklet  

A Nemzeti Fenntartható Fejlődési Tanács 2019. évi negyedik tanácsülését tartja december 6-án  10 órától a Parlament Pázmándy Dénes termében.

Az ülésen elfogadásra kerül a Nemzeti Fenntartható Fejlődési Keretstratégia 3. előrehaladási jelentése.

A 2019-ben készített értékelő jelentés főként a 2017-18-as évek folyamatait mutatja be, de értékeli a 2013-tól megtett utat is. A jelentés a legátfogóbb, leginkább horizontális jellegű értékelés, ami a magyar társadalmi, gazdasági és környezeti folyamatokról készül. Átfogó jellege abból a megközelítésből fakad, ahogy a Keretstratégia a fenntartható fejlődés fogalmát értelmezte. A hazai gyakorlatban a fenntarthatóság a tág értelmében vett jólét jövőbeli megalapozásához szükséges nemzeti erőforrások mennyiségi és minőségi karbantartását, fejlesztését jelenti. Így a jelentés a humán, a társadalmi, a természeti környezeti és a gazdasági erőforrások állapotát, a fejlődés fundamentumait értékeli.


Az Európai Környezetvédelmi Politikák Intézete (IEEP)az ENSZ Fenntartható Fejlődési Megoldások Hálózatával (SDSN) közösen készítenek egy olyan SDG-jelentést, amely naprakész képet nyújt az EU és valamennyi tagállama számára a fenntartható fejlődési célokkal kapcsolatos főbb hiányosságokról. Ezt a jelentést november 20-án, szerdán indítják az Európai Parlamentben, Brüsszelben, az NFFT-t pedig a Titkárság munkatársa, Barta Zsombor képviseli.


EHJ!



sdg wellbeing


hirek videó