Hírek

A vitaindító előadást Kőrösi Csaba, a KEH környezeti fenntarthatóságért felelős igazgatója és Mezősi András, a Corvinus Egyetem Regionális Energiagazdasági Kutatóközpont, kutató főmunkatársa tartotta.

Az online műhelyértekezleten szó volt az ágazatok jelenlegi kibocsátásáról és a 2050-re kitűzött célokról. A kibocsátáscsökkentés lehetőségei kapcsán Kőrösi Csaba kiemelete, hogy valamennyi területen a fogyasztás csökkentése mellett a technológiaváltás és a hatékonyság növelése kulcsfontosságú.


Az NFFT soron következő műhelyértekezletének témája az EU helyreállítási és reziliencia eszközének (RRF) hazai tervezése volt. A vitaindító előadást dr. Ágostházy Szabolcs, a Miniszterelnökség európai uniós források felhasználásáért felelős államtitkára tartotta, teljes képet adva a Tanács tagjainak az európai források felhasználásának stratégiai erőfeszítéseiről. Mit jelent a több éves pénzügyi keret Magyarország számára? A 2021-27 időszak minden korábbinál erősebb zöld és digitális átmenetet céloz meg, ami a világgazdasági versenyképességet is segíti a régiónak.


Az NFFT Szakmai Egyeztető Munkabizottsága március 4-én megtartotta ezévi második online műhelyértekezletét, ahol az ötödik Nemzeti Környezetvédelmi Program (NKP) és Nemzeti Természetvédelmi Alapterv (NTA) bemutatása volt a téma. A vitaindító előadást László Tibor Zoltán, környezetvédelemért felelős helyettes államtitkár (AM), Balczó Bertalan, természetvédelemért felelős helyettes államtitkár (AM) tartották.A 2021-2026 közötti időszakra szóló NKP feladata, hogy meghatározza az ország...

Az NFFT Szakmai Egyeztető Munkabizottsága 2021-ben is folytatja munkáját! Az idei első online műhelyértekezlet témája az építőipar karbon lábnyomának csökkentési lehetőségei voltak. A vitataindító előadást Beleznay Éva, fenntarthatósági szakértő, Dr. Magyar Zoltán, a BMGE docense és Petrovszki Krisztián, Clean-Way Kft. ügyvezetője tartotta. A harmadik Előrehaladási Jelentésben kirajzolódott, hogy a gazdaság növekedési pályájának a motorja építőipar, ez viszont a növelte a környezetterhelést és az anyagfelhasználást, a 2018-as cselekvési terv javaslatában pedig az építőipar, mint a fenntarthatósági átmenet egyik kulcsterülete szerepel.
A jövő egyik legnagyobb kihívása tehát, hogyan építsünk anyagtakarékos módon?

EHJ!



sdg wellbeing


hirek videó