Hírek

Az NFFT Szakmai Egyeztető Munkabizottsága 2021-ben is folytatja munkáját! Az idei első online műhelyértekezlet témája az építőipar karbon lábnyomának csökkentési lehetőségei voltak. A vitataindító előadást Beleznay Éva, fenntarthatósági szakértő, Dr. Magyar Zoltán, a BMGE docense és Petrovszki Krisztián, Clean-Way Kft. ügyvezetője tartotta. A harmadik Előrehaladási Jelentésben kirajzolódott, hogy a gazdaság növekedési pályájának a motorja építőipar, ez viszont a növelte a környezetterhelést és az anyagfelhasználást, a 2018-as cselekvési terv javaslatában pedig az építőipar, mint a fenntarthatósági átmenet egyik kulcsterülete szerepel.
A jövő egyik legnagyobb kihívása tehát, hogyan építsünk anyagtakarékos módon?

Az EEAC ( European Environment and Sustainable Development Advisory Councils) oldalán elérhetőek a különböző tagszervezetek által készített publikációk angol nyelven!
Többek között letölthető az NFFT legutóbbi, Útmutató a fenntartható jövőhöz készült kiadványa is az alábbi linken:https://eeac.eu/documents/recent-advise/

Ma délelőtt a fenntartható fejlődés gazdasági ösztönzőinek lehetőségeiről tartott online workshopot az EEAC (The European Environment and Sustainable Development Advisory Councils). A vitaindító háttér dokumentumot az NFFT állította össze és koordinálta több európai fenntarthatósági tanácsadó testület közreműködésével. Az anyag online prezentécióját, illetve összefoglalóját Bartus Gábor, az NFFT titkára mutatta be.


Fontos mérföldkő a hazai klímaváltozás elleni küzedelmben! Hétfőn neves hazai szakemberek összefogásával megalakult a Net Zero Advisory Board. A széleskörű, szektorokon átívelő, a magyar ipar és üzleti vezetők, kereskedelmi kamarák és egyesületek képviselőiből álló Tanácsadó Testület a Brit Nagykövetség és a Magyarországi Üzleti Tanács a Fenntartható Fejlődésért (BCSDH) kezdeményezésére jött létre.


Újabb infografika a TÁRKI kutatásából! Ezúttal azt mutatjuk meg, hogyan változott a társadalom környezettel kapcsolatos attitűdje 1993 és 2019 között.
Vajon csökkent vagy nőtt az egyéni felelősségvállalás? Jobban bíznak az emberek a tudományban most, mint a 90-es évek elején?



EHJ!



sdg wellbeing


hirek videó