Hírek

A Nemzeti Fenntartható Fejlődési Tanács és a jövő nemzedékek szószólója közös konferenciát tartott a Parlamentben 2019. június 17-én. A rendezvényen köszöntőt mondott dr. Bartus Gábor, az NFFT titkára és Schmuck Erzsébet, az NFFT társelnöke, az Országgyűlés Fenntartható fejlődés bizottságának elnöke, és  dr. Bándi Gyula, a jövő nemzedékek szószólója.

Az NFFT és a Magyarországi Üzleti Tanács a Fenntartható Fejlődésért (BCSDH) a Nemzeti Fenntartható Fejlődési Keretstratégia jelenleg készülő, harmadik előrehaladási jelentése kapcsán tartott üzleti reggelit 2019.június 13-án a Parlamentben.

A szakmai megbeszélésen a cégvezetők bemutaták, mit tesznek a hazai fenntarthatóság megvalósulása érdekében, tapasztalatot cseréltek Magyarország fenntarthatósági helyzetével kapcsolatban.


A Nemzeti Fenntartható Fejlődési Tanács 2019. május 30-án tartotta idei második ülését.

Az ülésen -az NFFT tematikus vitasorozatának harmadik részeként-  a természeti erőforrásokkal kapcsolatos kihívások témakörében tartott vitaindító előadást Makai Martina, helyettes államtitkár (Innovációs és Technológiai Minisztérium) "A társadalmi anyaghasználat és a körforgásos gazdaság" címmel.

Az ülés harmadik napirendi pontjaként Gablini Gábor,  a Munkaadók és Gyáriparosok Szövetségének alelnöke  szólalt fel, vitatindító előadásának címe  "A tudás alapú, innovatív társadalom szakképzésének stratégiája" volt.

Az ülésen a Tanács Cselekvési terv javaslatot fogadott el a természeti örökségünk védelméről és a természeti erőforrások fenntartható használatáról.


2019. április 15.-én az NFFT társelnöke, Náray-Szabó Gábor aláírásával csatlakozott a magyarországi Körforgásos Gazdaság Platformhoz.

A Magyarországi Üzleti Tanács a Fenntartható Fejlődésért (BCSDH), a Holland Nagykövetség és az Innovációs és Technológiai Minisztérium kezdeményezésére, 2018. november 29-én ünnepélyes keretek között alakult meg hivatalosan a körforgásos gazdaságra való áttérés segítő kezdeményezés.


Ismét megrendezésre kerül az Európai Fenntarthatósági Hét!

Az európai országok egy részében (pl. Franciaország, Németország) nemzeti szinten már komoly hagyományokkal bíró Fenntarthatósági Hét 2015-ben vált egy olyan egész Európát érintő kezdeményezéssé (European Sustainable Development Week), mely célja minél több fenntarthatósággal kapcsolatos szervezet, tevékenység, kezdeményezés bemutatása a széles közvéleménynek, így az emberek nem csak száraz tudományos tényeken keresztül szembesülnek fenntarthatósági kérdésekkel, hanem közösségükön keresztül maguk is részesei lesznek.


EHJ!



sdg wellbeing


hirek videó